Elektronik ve Otomasyon
0216 314 62 00       info@masterdecos.com

Promosyon Sistemleri

Promosyon Sistemleri

İstasyonların daha çok müşteri çekmek veya mevcut müşteri sadakatini sürdürebilmek amacı ile yaptıkları, müşteriye özel promosyonların otomasyon sistemiyle entegre çalışmasının, personel hatalarını ve inisiyatifini en aza indirmeyi amaçlayan çeşitli elektronik malzemeler, müşterilere dağıtılan promosyon kart veya anahtarlıklar (Küçük anahtarlık boyutlarında içerisine chip yerleştirilmiş proximity cihazlardır. Üzerlerinde müşteri ismi, logosu ve iletişim bilgileri yer alabilmektedir) ve yazılımlardan oluşan bir sistemdir. Müşteriler Bu Kartlar ile Yakıt Aldıkça Puan Toplayacaktır. Birden fazla istasyonunuz var ise internet üzerinden istasyonlarınız birbirine bağlanarak müşterilerinizin kazandığı puanlar toplu veya ayrı değerlendirilebilir. Müşterilerinize Değişik Şekilde Puan Verme Sistemi Oluşturabilirsiniz. Müşterilere dağıtılan promosyon kartlarının puanlama sistemini her istasyon farklı düzenleyebilir.

    Promosyon sistemine yıkama, süpürge, yiyecek içecek otomatları gibi istasyonda yer alan diğer hizmetler de dahil edilebilir. 

    Müşteriler akaryakıt alımları sonucunda oluşan puanları ile yıkama, süpürge veya benzeri hizmetlerden faydalanabilir, yakıt alırken pompada litre fiyatı üzerinden anında indirim kazanabilir ya da puanları ile hediye yakıtlar veya hizmetler alabilirler.

Alınan Yakıt Cinsine Göre ;

Müşterilerin aldığı yakıtın cinsine göre puanlama sistemi oluşturulabilir. Örneğin gaz alan müşterinin puan katsayısı farklı akaryakıt alanın farklı olabilir.

Yakıt Litresine Göre ;

Örneğin her 100 Litreye 1 puan. Tüm müşteriler için gerekli genel puan parametrelerinden biridir mutlaka yazılıma giriş yapılmalıdır.

Yakıt Tutarına Göre ;

Müşteriden alınan her 100 TL ye 1 puan. Tüm müşteriler için gerekli genel puan parametrelerinden biridir mutlaka yazılıma giriş yapılmalıdır

Yakıt Alma Zamanına Göre ;

Müşterinin yakıt aldığı zamana göre farklı puan verilebilir. Örneğin belirli kart kodlarındaki müşteriler gece 12 den sonra yakıt aldığında daha fazla puan alabilir. Gündüz yakıt aldığında 100 litre ye 1 puan alıyorsa gece 2 yada 3 puan şeklinde programdan ayarlanabilir.

Müşteri özelliğine Göre ;

Örn. Taksicilere farklı puanlama, şirketlere farklı puanlama sistemi oluşturulabilir. Normal müşteriler 100 litreye 1 puan alırken belirli aralıklardaki kart kodlarına sahip taksiciler 100 litreye 2 puan alabilirler.

Lider müşteri sıralamasına Göre Puanlama ;

Her getirdiği müşteri için puan kazanan lider müşteri puanlama sistemi oluşturulabilir. Örneğin Lider müşteri getirdiği müşteriler yakıt aldıkça onların kazandığı puanın %10 u kadar puan kazanabilir.

Limitli kart geçiş ;

Örn. Bir kartın günde en fazla 3 kere sistemden geçirilebilmesi yani müşteri günde 10 kere yakıt alsa bile sadece 3 kere puan kazanılması istenirse günlük kayıt sayısı 3 olarak tanımlanır. Bu sayı isteğe göre değiştirilebilinir.

Zaman Kriteri ;

Programdaki zaman farkı alanına isteğe göre 30 dakika yazıldığı takdirde aynı kart 10 dakikada bir geçirilse bile sadece 30 dakika aralıklarındaki işlemlerde ve günlük kayıt sa yısı 3 ise sadece ilk 3 seferde puan kazana bilir.Yani bir kere puan aldıktan sonra bidahaki işlem için en az 30 dakika zaman geçmesi gerekmektedir.

Kart Birleştirme ;

Örn. Bir şirket çalışanlarına 100 adet promosyon kartı dağıtıldı ise 100 adet kartın puanı birleştirilerek ilgili şirket hesabına geçirilebilir. Programda birleştirilecek kart kodlarının başlangıç ve bitiş numaraları ve toplanacak kart kodu veya şirket cari hesabı yazıldığında 100 adet kartın her biri yakıt aldığında kazandığı puan şirket hesabına geçebilir.

Anında İndirim ;

Örn; belirli kart kodu araliklarindaki müsteriler yakit aldiginda dispenser da görülen fiyattan istenilen oranda aninda indirim yapilabilir. Örn, otogaz ın litresi 3 TL ise ve programda %5 indirim tanimlandi ise ilgili müsteri yakit almadan önce kart geçirdiginde 3 TL olan litre fiyati 2.85 olabilir.Yani özel müşteri 100 litre yakit aldıgında 300 TL yerine 285 TL öder.

Puan Transferi ;

Herhangi bir kartın puanları başka bir karta transfer edilebilir.

Ekstra Puan ;

Herhangi bir karta yakıt satış işlemi olmadan manuel olarak programdan ve yet kili şifre ile ekstra puan verilebilir.

Yıkama ve Süpürge Sistemi Puanlama Parametreleri ;

Belirli kart kodları aralığındaki müşteriler yıkama ve süpürge sisteminden puanlarını kullanarak faydalanabilir. İstenirse yazılım dan ayarlanarak bu hizmetler karşılığında bazı müşterilerden daha fazla puan düşürülebilir bazı larından ise hiç puan düşürülmeyebilir..